Czy należałoby zamawiać zabawki dla kota? Gdzie odpowiednio pozyskać?

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Na pewno każdy choć raz widział kotka który wysuniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu szczególnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a nawet dywan. Stwierdzamy wtedy często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród oczywistych czynności, którą musi wykonywać każdy normalny kotek A nie chodzi tu wyjątkowo o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza swoje terytorium. Pozostawia także ślady szponów na przedmiotach, również w celu zakomunikowania, iż to jego obszar. Jeśli pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi ustrzec przed zniszczeniem nasze pufy.
kup teraz zabawki dla kotów ze sklepu zoologicznego https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są nadzwyczaj konieczne szczególnie kotom przebywającym trwale w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się też do gimnastyki. Kotek rozpręża mięśnie, natomiast na szczególnie rozbudowanych drapakach ma sposobność do nadzwyczaj złożonych zabaw. Korzystnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, ażeby zabezpieczyć przed podrapaniem fotele albo kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zazwyczaj pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie przebywają gospodarze, więc ofiarą może paść wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają również oznaczać znane miejsce niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek obce stworzenie, na przykład niepodobnego pupila.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najcudniejsze, postawione w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia a może służyć pupilowi jak dostępne pole do drzemki. Jest to najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na płytce prosto czy ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są nadzwyczaj rozbudowane, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na posadzce lub być przymocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, i dodatkowo drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest szczególnie obfita, mają one najrozmaitsze kształty, mają inne funkcje i dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym stylem i upodobaniami kota. Jeżeli kot lubi dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, jeżeli jest ruchliwy i dodatkowo kocha skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie