Frontline spon on dla psów – jak działa, zastosowanie, ulotka

W przypadku, gdy nasz pies ma tendencje do przynoszenia ze sobą ze spacerów kleszczy i innych insektów dobrze jest rozważyć odpowiednią terapię. Gdy chodzi o jednego kleszcza zwykle wystarczy jego wyjęcie, ale gdy liczba takich incydentów staje się duża, powstaje realne zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia. Właśnie dlatego w takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w znacznie poważniejszą broń. Taką bronią będą specjalne krople na kleszcze i insekty, które na co dzień stosowane są w gabinetach weterynaryjnych.

Preparat frontline spot on to sposób na w zasadzie ekspresowe pozbycie się problemu kleszczy i insektów z ciała psa, a także uniknięcie niebezpiecznych dla jego zdrowia, a nawet życia powikłań. Liczne badania potwierdzają skuteczność tego środka. Przyjrzyjmy mu się nieco bliżej

Co zawiera i jak działa frontline spot on?

Substancją czynną tego leku jest Fipronil. To środek, który na psa podziała w bezpieczny, ale i stanowczy sposób. Substancja posiada bardzo silne właściwości owadobójcze oraz roztoczobójcze. Dawkę środka oczywiście należy dobrać adekwatnie do jego wagi zgodnie z rozpiską, jaką znajdziemy na ulotce preparatu. Frontline spot on to bardzo łatwy w aplikowaniu środek do stosowania zewnętrznego. W opakowaniu znajduje się zarówno substancja jak i odpowiednia pipeta, którą będziemy mogli zaaplikować płyn bezpośrednio w wyznaczone miejsce na skórze psa.

Działanie frontline spot on jest dość proste. Środek przenika pod skórę i chroni zwierzę przed inwazją kleszczy w czasie około 1 miesiąca od aplikacji, a także do 3 miesięcy w przypadku pcheł. To jednak nie wszystko. Środek zabije również wszystkie te pchły, roztocza, wszoły i kleszcze, które już znajdują się na ciele naszego pupila. Zwykle jego skuteczność wynosi niemalże sto procent. Substancja czynna działa na wszystkie powszechnie występujące w naszym kraju kleszcze.

frontline spot on dla psa

Czy frontline spot on działa też na inne zwierzęta?

Zdecydowanie tak. Linia tych środków to również preparaty przeznaczone dla kotów. W ich wypadku oczywiście dawkowanie nieco się będzie różniło, dlatego też każdorazowo należy zakupić odpowiedni środek dla wybranego zwierzęcia i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Działanie substancji zostało potwierdzone w wielu badaniach i niezależnych testach klinicznych. Co ważne również środek ten cieszy się niesłychanie dużym uznaniem właścicieli zwierzaków na całym świecie. A to chyba najlepsza reklama tego, jak skuteczną substancją jest.

Bardzo ważne jest, by nie kąpać psa lub kota w przypadku zastosowania preparatu przez 48 godzin od użycia substancji leczniczej. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się w taki środek w przypadku, gdy wybieramy się do lasu na dłuższe spacery z psem i chcemy, by był on całkowicie bezpieczny. Działanie substancji jest na tyle bezpieczne, że nie jest zakazane stosowanie go nawet u szczeniąt do 10 tygodnia życia, a także u suk ciężarnych. To wyróżnia go na tle innych, podobnych produktów, których niestety nie możemy stosować u tak młodych psów.