Jaki należałoby zakupić żwirek dla kotów, czym się doradzać przy wyborze?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kota to zatem potrzebne wyposażenie kuwety. Są różnorodne typy żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak i zakrytej. Żwirek dla kotka posiada taki negatyw, iż nie można do końca powstrzymać jego rozsypywaniu niedaleko kuwety oraz rozprzestrzenianiu po pomieszczeniu przez kotka.
https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html ogromny wybór żwirków silikonowych

Który żwirek dla kotka?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Ale na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotów, o wiele przyjemniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają standardowy piach. Są właściwe dla pupilów, które niejednokrotnie wychodzą na pole i dodatkowo ubóstwiają gmerać w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Lecz taki żwirek dla pupila nadzwyczaj ekspresowo zaczyna nieestetycznie pachnieć, bowiem nie ma opcji rozdzielenia żwirku zabrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma budowę drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tymże żwirek mniej roznosi się po mieszkaniu.

Aczkolwiek ten większy i także cięższy jest mniej wydajny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można bezboleśnie wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe lub aromatyczne. Zestaw zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, dobre żwirki dla kotka bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla pupila silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyrzucać odchody na bieżąco, a cały żwirek wymieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest szczególnie skuteczny.

Jeżeli go stosujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym polu, żeby woda z moczu szybko odparowała. Ogromnie popularne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy również drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można usuwać go do toalety. Taki żwirek wspaniale neutralizuje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą stanowi więc to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotka drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne nadzwyczajne pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory, które wolno dołączać w niedużej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają dodatkowo właściwości dezynfekujące.