Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną szansą, aby poświęcić czas swojemu psowi. Wycieczka wraz z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna opcja, aby zrelaksować się, jednocześnie ofiarując psu czas. W lecienależy uważać na kleszczach, ponieważ wszystkie psy mogą być na nie narażone. Rasy, lubiące sporo ruchu na świeżym powietrzu, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą skutecznością ,a także niską ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnorodnych wymiarów, więc z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być ziołowe albo lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, należy zatem upewnić się przed zakupem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciw pchłom, więc dają kompleksową opiekę psiaka. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Rasy psów chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego umożliwia ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające wodę wymagana jest specjalna ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa podczas wakacyjnej wycieczki warto sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html