Odkryj najistotniejsze przybory dla Twojego szczeniaka, które potrzebujesz posiadać!

Sportowe szelki dla psiska

Z pieskiem potrafimy trenować różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie potrzebuje to zatem być od razu profesjonalny sport, biegać czy jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psa mają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla czworonoga skonstruowane są tak, żeby zagwarantować psu komfort podczas treningu.
Do mniej forsownych sportów wolno stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, jednakże mądrze jest wykorzystywać specyficzne szelki dedykowane do gonienia z psem albo jazdy na rowerze.
koniecznie zobacz te legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Marka Non-stop Dog Waer tworzy prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania rozmaitych sportów biegowych. Są to wówczas szelki świetnie wpasowane do budowy psiaka, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie porywają się w czasie biegu i także nie przynoszą zranień. Szelki dla psa Line mogą być użytkowane również na co dzień, szczególnie do długodystansowych spacerów. Są to wówczas szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Nieznane sportowe szelki dla psiaka to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest więc to powiązanie tradycyjnych szelek rodzaju guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa również idealnie sprawdzają się w dogtrekkingu, niemniej można uprawiać w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można niewiarygodnie dobrze wpasować do rozmiarów czworonoga, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają linearnie siłę, z jaką psiak rwie, zezwalając mu na lekką i także skuteczną pracę plus swobodę manewrów. Szelki dla psa Speed są bezpieczne i także łagodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, przydaje się do przypinania czworonoga na spacer, kolejne do przypinania w momencie biegu, jazdy na rowerze albo dalekiej wyprawy.

Firma Sali produkuje także charakterystyczne szelki dla psiaka „norweskie”, które także sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla czworonogów, które zbyt intensywnie nie ciągną oraz prawidłowo odpowiadają na komendy w czasie biegu.
Szelki dla czworonoga sportowe więc to także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas też wielofunkcyjne szelki, wolno zakładać je psu na codzienne spacery, i też wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji oraz lekkie, ich cechą jest dodatkowo szybkie i dodatkowo proste zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, musimy wybrać dla niego adekwatne, praktyczne i także przystosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla pieska.