Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryte (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kocie toalety wymieniają się tym, iż dla wzoru kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty mogą je zaakceptować, choć większość zgadza się, ale istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o nadającym się rozmiarze. Poszczególne z nich są uzbrojone w ramkę, by łatwiej podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osoby, która naprawdę nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zamiata brudy do kontenera, bądź do kanalizacji. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość spada w dół. Tenże typ kuwety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Wymiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą problem przy wejściu. skoro kot już skończy 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i większą kuwetę, po to, byleby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię uwielbia kopać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zakryty, ale było na górze napisane – trzeba uważać, iż poszczególne koty mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można włożyć wewnątrz kocią toaletę, jeśli nadejdzie taki przypadek, że ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się jak też kupić wyposażenie, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

furminator